מזה בכלל שיווק מבוסס דאטה?

שיווק מבוסס דאטא (מונחה נתונים) הוא בעצם אסטרטגיה המבוססת על שימוש במידע קוהרנטי על לקוחות/גולשים/משתמשים עבור קניית מדיה אופטימלית וממוקדת ויצירת מודעות שיווקיות יצירתיות.

מדובר באחד מהשינויים המהפכניים ביותר שהתרחשו אי פעם בעולם הפרסום הדיגיטלי.

העליה בכמות ובאיכות של הדאטא בעולם השיווק הדיגיטלי קרתה בעקבות צמיחה אסטרונומית של טכנולוגיות לייצור יצירתי ואוטומציות. המגזרים המתפתחים והמתקדמים הללו מאפשרים כיום התאמה אישית לכל היבט של חווית השיווק. קבלת החלטות מבוססות דאטא מספקת את התשובות לשאלות כמו מי, מתי, היכן, מה המסר והופכת את התשובות לברות ביצוע במהלך הקמפיין השיווקי. שימוש והפעלה של נתונים, לעתים קרובות באופן אוטומטי או אוטומטי למחצה, מאפשר אופטימיזציה בצורה משמעותית ואסטרטגיה יצירתית יותר. אסטרטגיית השיווק הזו של "קודם-אנשים" מותאמת בצורה אישית יותר והיא גם אחראית לROI (החזר השקעה) משמעותי למשווקים.

היתרונות של שיווק מבוסס דאטא

היתרונות של שיווק מבוסס דאטא ככלל ושל פרסום מבוסס דאטא כפרט הם משמעותיים.

רכישות מדיה יעילה יותר – שיווק מבוסס דאטא הוא ככל הנראה המתקדם ביותר בסקטור קניית המדיה הפרוגרמטית. על ידי מינוף אלגוריתמים ולמידה של מכונות, סוכנויות פרסום ומשווקים ,מסירים הרבה מ"הניחוש" במהלך תכנון המדיה והקנייה שלהם ובכך הם נהנים מיכולות חיזוי יותר מדוייקות של הקמפיינים שלהם.

מיקוד לצרכנים הנכונים – בעזרת שיווק מבוסס דאטא המודעה מוציאה מסרים שיווקיים ומותאמים רק למטרה המתאימה לקמפיין השיווקי ולקהל המטרה הנבחרים.

העברת מודעות רלוונטיות לקהלים ספציפיים על בסיס התנהגותם והשלב בו הם נמצאים במשפך השיווקי – עידן מודעות הפרסום הגנריות one" size fits all" נגמר. יש עדיין מקום כלשהו לרעיונות גדולים עבור כמה מותגים מובילים, אבל עבור רוב החברות, הודעות פרסומיות/שיווקיות הופכות למפורטות ואישיות יותר על מנת להיות רלוונטיות ובכדי להדהד לצרכנים שלהם. השימוש בדאטה מאפשר למשווקים להתאים את המסרים בצורה אבסולוטית ל"מקום והזמן" שבו הם תופסים את הלקוח הפוטנציאלי שלהם. בהתאם לכך, פלטפורמות הפרסום המובילות היום מאפשרות לסגמנט קהלים על פי התנהגותם ולייצר בעבור כל קבוצת קהלים – מודעה נפרדת שמתאימה אליו.

בסופו של דבר – כאשר שלושת היתרונות הללו מתרחשים במקביל הם יוצרים החזר ROI משמעותי למפרסמים.

לסיכום, שיווק מבוסס דאטא הוא מגמה יחסית חדשה בתחום הפרסום והשיווק, הוא ייאפשר לכם לחסוך המון כסף ומעבר לכך, להיות הרבה יותר רלוונטיים ואהודים על ידי קהל הלקוחות הקיים וגם הפוטנציאלי שנמצא שם ברחבי הרשת – כאשר אתם חושפים את מרכולתיכם בפניהם. אל תשארו מאחור, התקדמו גם אתם לשיווק נכון ואפקטיבי יותר.

2 תגובות

1 Trackback or Pingback

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  ַיְכֻלּוּ הַשָּׁמַיִם וְהָאָרֶץ וְכָל צְבָאָם – כך תתכוננו לBlack Friday

  ַיְכֻלּוּ הַשָּׁמַיִם וְהָאָרֶץ וְכָל צְבָאָם – כך תתכוננו לBlack Friday יום שישי השחור (או כפי שכולם קוראים לו – Blackfriday) הוא יום ייחודי מאוד בזירה הדיגיטלית. בדרך כלל כשאנו באים לתכנן קמפיין שיווקי או פרסומי, אנו לוקחים בחשבון את ההשפעה של הקמפיינים חודשים ושנים קדימה. אך כאן המקרה שונה בתכלית. בבלאק פריידי לאנשי השיווק ולבעלי

  קרא עוד >

  הו הא מה קרה? הכניסה של אמזון וכיצד היא תשפיע על כולנו

  הו הא מה קרה? הכניסה של אמזון וכיצד היא תשפיע על כולנו בחודש הקודם נכנסה לארצנו הקטנה בסערה (או שלא?) ענקית הסחר האמריקאית אמזון. הכניסה של אמזון בשלב זה הינה חלקית מאוד ולכן החוויה שתעניק בשלב ראשון רחוקה מזו שמעניקה בשוק האמריקאי למשל. זמני השילוח לא יהיו קרובים לסטנדרט עליו אנו שומעים מחברינו בגולה, מרכזי

  קרא עוד >

  התוסף שיעזור לכם לצמצם את אחוזי נטישת העגלה באתר סחר

  העגלה הגדולה לנהל אתר סחר בימינו זה לא דבר פשוט. צריך לחשוב כיצד להביא טראפיק לאתר, איך לגרום לקהל הזה לחווית משתמש טובה ופשוטה יותר אשר תוביל את הגולש להוסיף מוצרים לעגלה, ובסוף להשלים את תהליך הרכישה. בפועל בכל אחד מהחלקים הללו ישנו דרופ עצום במשפך, כלומר הרבה אנשים נכנסים, ומעט מאוד אנשים קונים (הנתונים

  קרא עוד >